Aktualności firm stowarzyszonych  •  Izba  •  Zobacz także  •  Partnerzy

Jak moja firma może być bardziej przyjazna środowisku? - dyskusje panelowe na temat dobrych praktyk zero waste.

Little Greenfinity ma przyjemność organizować - na zaproszenie Marcina Szczelina, autora wystawy “Ośmieceni” panele dyskusyjne, warsztaty oraz wystawę dobrych praktyk firm. Te działania są kierowane do osób działających w obszarze CSR/sustainability w swoich firmach oraz do pracowników firm, którzy chcieliby zacząć mobilizować swoich pracodawców. 

Jak moja firma może być bardziej przyjazna środowisku?

Zapraszamy serdecznie na dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli firm z różnych sektorów, które już stosują dobre praktyki zero waste.

Zero waste (z ang. zero śmieci) to nazwa ruchu i stylu życia, który powstał w odpowiedzi na globalny problem nadmiernej produkcji odpadów. Także w Polsce rośnie grono osób, które na co dzień starają się żyć tak, aby wytwarzać ich jak najmniej.

Ale zero waste to nie tylko domena osób prywatnych. Firmy także wywierają wpływ na środowisko. Przecież firmy to ludzie. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży i rodzaju działalności, dokłada cząstkę do milionów ton odpadów powstających rocznie w Polsce. Nawet pracownik biurowy wytwarza blisko 100 kg na rok.

Firma, która wdraża zasady zero waste, ma szansę pełnić ważną rolę edukatora swoich klientów, kontrahentów i pracowników. Ci z kolei będą przekazywać wiedzę i dobre zwyczaje dalej – swoim rodzinom i znajomym. Tak działa słynny efekt motyla.

Nagrodą dla przedsiębiorcy będzie nie tylko satysfakcja z działań na rzecz ratowania planety. Jego firma zyska konkretne korzyści – oszczędności finansowe, wizerunek promotora dobrych wzorców, zaangażowanych i zjednoczonych wokół wspólnego celu pracowników. 

Ośmiecona... czy oświecona? Jaka będzie twoja firma?

Zapraszamy serdecznie na dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli firm z różnych sektorów gospodarki, które już stosują dobre praktyki zero waste. Zadamy im pytania: Czy zmiana procedur była opłacalna? Jakie napotkali reakcje ze strony pracowników i otoczenia biznesowego? Jak nie wpaść w pułapkę greenwashingu? Jak obudzić drzemiących w pracownikach światozmieniaczy?

 

W programie

- JAK MOJA FIRMA MOŻE BYĆ BARDZIEJ PRZYJAZNA ŚRODOWISKU? - część 1, wykład + panel dyskusyjny, śr. 17.07 o godz. 16.00
Paneliści: Karolina Kubicka, Fujitsu Poland, Monika Roehr, Cosmo bar (pierwszy bar zero waste w Warszawie)

- JAK ŻYĆ OSZCZĘDNIEJ, ZDROWIEJ I EKOLOGICZNIEJ? otwarte warsztaty, niedz. 21.07 o godz. 15.00

- JAK MOJA FIRMA MOŻE BYĆ BARDZIEJ PRZYJAZNA ŚRODOWISKU? cz. 2, wykład + panel dyskusyjny, czw. 25.07 o godz. 16.00
Paneliści:
- Agata Sarna, Interseroh Polska
- Krzysztof Rzyman, kawiarnia STOR
- Monika Constant, Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP

A przez cały okres od 17 lipca do 5 sierpnia w przestrzeni „Włącz się” będzie można obejrzeć MINI-EKSPOZYCJĘ ilustrującą dobre praktyki zero waste do wdrożenia przez firmy.

***
Little Greenfinity jest firmą doradczą, która specjalizuje się w zrównoważonym rozwoju. W dziedzinie ekologii jej DNA to zero waste - filozofia zakładająca dążenie do ograniczania ilości wytwarzanych śmieci oraz gospodarka obiegu zamkniętego. Little Greenfinity działa w trzech obszarach: doradztwo dla przedsiębiorstw, doradztwo dla samorządów lokalnych oraz edukacja. Little Greenfinity jest współorganizatorem, wraz z Fundacja alter eko, pierwszych w Polsce Targów Zero Waste (Targi Zero Waste, których tegoroczne edycje odbędą się w Poznaniu (11-12.10) i Warszawie (23-24.11).

Pawilon 512 czynny codziennie w godzinach:
PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK 15.00 - 20.00
PIĄTEK - NIEDZIELA 10.00 - 20.00

Wydarzenia w Pawilonie 512 są częścią wystawy Ośmieceni – historie z wysypiska cywilizacji.

 

Partnerem wydarzenia jest Francusko-Polska Izba Gospodarcza

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!