Aktualności firm stowarzyszonych

Eiffage Polska Budownictwo: wmurowano kamień węgielny pod budowę Domu opieki Rezydencji Zofia w Krakowie

25 lutego br. przy ul. Wrocławskiej 81 w Krakowie dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Domu opieki Rezydencja Zofia. Inwestycja realizowana przez Eiffage Polska Budownictwo SA na zlecenie ORPEA Polska przebiega zgodnie z harmonogramem. Oddanie budynku w modelu „pod klucz” zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku.  

Dom opieki Rezydencja Zofia to pierwszy taki obiekt realizowany przez ORPEA Polska
w stolicy Małopolski.

- Staramy się w tych wszystkich największych miastach zbudować inwestycje, w których osoby starsze znajdą radość, godną opiekę, będą mogły spędzać swoją jesień życia w towarzystwie innych osób. To robimy teraz w Krakowie – powiedziała Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu ORPEA Polska.

Obiekt będzie liczył 117 nowocześnie wyposażonych pokoi (1- i 2-osobowych). Znajdzie się w nim zaplecze pielęgniarsko-opiekuńcze, a także pomieszczenia wielofunkcyjne:

 • restauracja, połączona z miejscem spotkań dla rodzin, w której będą się odbywały m.in. spotkania świąteczne czy przyjęcia urodzinowe;
 • sale pobytu dziennego, gdzie będzie prowadzona m.in. terapia zajęciowa,
 • sale rehabilitacyjne,
 • biblioteka,
 • kaplica,
 • podziemny parking.

- Mam nadzieję, że ta inwestycja na trwałe wpisze się w klimat i atmosferę miasta i będzie dawała tą niespotykaną wartość dla osób w podeszłym wieku, które potrzebują takich miejsc bardzo mocno – powiedział Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju, obecny na uroczystości.

Eiffage Polska Budownictwo rozpoczęło prace nad realizacją inwestycji jesienią ubiegłego roku. Po etapie przygotowania produkcji, generalny wykonawca przystąpił do prac konstrukcyjnych. Budynek osiągnie stan surowy zamknięty jeszcze w wakacje tego roku.

„Rezydencja Zofia” w skrócie:

 • 7 kondygnacji naziemnych
 • 1 kondygnacja podziemna
 • 117 pokoi
 • 29 miejsc parkingowych
 • 4 windy
 • Powierzchnia całkowita: 8.494,24 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 7.088,46 m2           
 • Inwestor: ORPEA Polska
 • Projektant: MTWW Architekci Sp. z o. o
 • Generalny Wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo SA
 • Oddanie do użytku: Q1 2023

***

O firmach

ORPEA Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje ponad 1250 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej, kardiologicznej: Mazowia (Warszawa), Ostrowia (Wólka Ostrożeńska k. Garwolina) i otwarta w 2021 roku w Warszawie - pierwsza pod marką CLINEA w Polsce - nowoczesna Klinika rehabilitacyjna Międzylesie. Domy opieki pod marką ORPEA Rezydencje znajdują się na Mazowszu (Dąbrówka, Ostoya, Antonina, Marianna, Ostrowia oraz Ośrodek Wentylacji Respiratorem Konstancja) oraz na Śląsku i Dolnym Śląsku. W chorzowskiej Rezydencji Honorata i we wrocławskiej Rezydencji Na Dyrekcyjnej działa również Centrum Alzheimera, a we Wrocławiu dodatkowo Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) dedykowane osobom samodzielnym i aktywnym. W Domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 1000-osobowy zespół: personel pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, animatorzy, personel pomocniczy i administracyjny. ORPEA Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.  Od 2016 r. firma jest częścią Grupy ORPEA, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem ponad 110 000 miejsc w domach opieki, klinikach rehabilitacyjnych i psychiatrycznych (ponad 1000 placówek) w 25 krajach.

Więcej informacji: www.orpea.pl

Eiffage Polska Budownictwo należy do międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych
w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: żagle Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Działająca na polskim rynku od przeszło 30 lat spółka zrealizowała w Polsce blisko 700 projektów takich jak: centrum handlowe Posnania w Poznaniu, dom opieki Angel Care (obecnie Rezydencja przy Dyrekcyjnej) czy obiekt wielofunkcyjny OVO we Wrocławiu, Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem oraz inwestycje dla firm Ferrero, Volkswagen i Michelin. W portfolio projektów są zakłady przemysłowe, hale produkcyjne i sportowe, biurowce oraz hotele. Często powstają one w formule „projektuj i buduj” cenionej przez inwestorów biznesowych. Eiffage Polska Budownictwo to pewny, stabilny partner biznesowy, który w realizacji swoich projektów duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa – od 2019 jest członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Więcej informacji: www.eiffage.pl

Kontakt dla mediów:
Joanna Cendrowska – joanna.cendrowska@eiffage.com                        Magda Michalska – m.michalska(@)orpea.pl

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!