Aktualności firm stowarzyszonych

Dentons doradza Qair przy uzyskaniu finansowania o wartości 479 milionów złotych na budowę hybrydowego portfela projektów wiatrowych i fotowoltaicznych

Zespół Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzał Qair Polska w związku z finansowaniem budowy czterech farm wiatrowych i 29 fotowoltaicznych o łącznej mocy 106 MW. Transakcja stanowi jedno z największych finansowań portfeli hybrydowych w Polsce. Instytucjami finansującymi projekt są Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska oraz PKO Bank Polski.

Zakres doradztwa prawnego obejmował kompleksowe wsparcie przy negocjowaniu i zawarciu dokumentacji finansowej, która podlegała prawu angielskiemu i polskiemu.

Projekt nadzorował Mateusz Toczyski, partner kierujący europejską i współkierujący globalną praktyką Bankowości i Finansów, a bezpośrednio prowadził go counsel Tomasz Zwoliński. W skład międzynarodowego zespołu weszli również prawnicy Katarzyna Mazur, Katarzyna Kaptur i Klaudia Szymańska-Rutkowska z Warszawy; Surbhi Malhotra-Trenkel, counsel z biura w Monachium oraz zespół Dentons w Paryżu: partnerzy Jean-Marc Allix i Olivier Genevois oraz prawnicy Djésia Meziani, Philippine de Fouchier i Hugo Casasnovas. Partner Matthew Sapte i prawnik Annreiki Ray z biura Dentons w Londynie zapewnili doradztwo w zakresie dokumentacji zabezpieczeń.

„Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i że mamy okazję z tak bliska obserwować rozwój działalności Qair w Polsce”, powiedział Mateusz Toczyski. „Współpraca ze wszystkimi zaangażowanymi stronami transakcji była niezwykle satysfakcjonująca i cieszy nas, że zdołaliśmy ją zakończyć w tak krótkim czasie, zwłaszcza przy obostrzeniach związanych z pandemią”, dodał Tomasz Zwoliński.

W 2020 r. Dentons doradzał Qair w związku z pozyskaniem finansowania na projekty odnawialnych źródeł energii o mocy prawie 200 MW, w tym farmy wiatrowe Rzepin, Linowo i Udanin oraz 28 instalacji fotowoltaicznych.

***

Dentons jest największą globalną firmą prawniczą, której utalentowany zespół w ponad 75 krajach odpowiada na światowe wyzwania i szanse. Rozwiązania prawne i biznesowe, jakie oferuje Dentons, czerpią z bogactwa i siły lokalnych społeczności, wykorzystując jednocześnie wielokrotnie nagradzane innowacje w zakresie obsługi klientów, takie jak platforma innowacji i doradztwa strategicznego Nextlaw. Dzięki swojej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, zaangażowaniu w rozwój integracji i różnorodności, jak również zapewnieniu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników z całego świata, Dentons zmienia status quo na rynku obsługi prawnej, wspierając działania klientów i społeczności w tzw. nowej dynamice. www.dentons.com

Kontakt dla mediów:

Joanna Gierak-Onoszko
Public Relations & Communications Manager
T: +48 22 2425 125 | M: +48 507 836 064
E: joanna.gierak-onoszko@dentons.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!