Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Air France uruchamia usługę „Ready to Fly” - to wygodna weryfikacja dokumentów zdrowotnych przed podróżą

Warszawa, 20.07.2021 r. – Linie lotnicze Air France stopniowo wprowadzają nową usługę “Ready to Fly”, dzięki której pasażerowie mogą zweryfikować, czy posiadają wszystkie niezbędne dokumenty związane z Covid – zgodnie z wymogami wjazdowymi kraju docelowego, zanim przybędą na lotnisko. Podróżni korzystający ze wspomnianej usługi, która jest bezpłatna i dobrowolna, zyskują pewność, że są dobrze przygotowani do wejścia na pokład i mogą bezstresowo rozpocząć podróż, a dodatkowo ich transfer przez lotnisko jest szybszy i sprawniejszy, ponieważ wcześniej zweryfikowane osoby nie podlegają już kolejnym kontrolom. „Ready to fly” działa już na lotach Air France z Paryża na Korsykę oraz do francuskich terytoriów zamorskich (Gujana Francuska, Martynika, Gwadelupa, Reunion). Tego lata usługa będzie stopniowo wprowadzana na coraz większej liczbie tras Air France.

Podróżowanie w obecnych czasach wymaga dodatkowych formalności, które niejednokrotnie różnią się w zależności od kraju docelowego. Od początku kryzysu związanego z COVID-19 Air France dokłada starań, aby pomóc swoim klientom odpowiednio przygotować się do lotu. W tym celu działa specjalna strona internetowa: airfrance.traveldoc.aero, gdzie podróżni mogą sprawdzać wszystkie aktualnie obowiązujące wymogi i formalności podczas całej ich podróży – przy wjeździe do poszczególnych krajów, podczas tranzytu i przy powrocie do domu. Informacje te są na bieżąco aktualizowane.

Dzięki nowej usłudze „Ready to Fly” Air France idzie o krok dalej, oferując swoim klientom pewność, że posiadają wszystkie dokumenty zdrowotne wymagane podczas podróży, zanim dotrą na lotnisko. Na kilka dni przed wylotem, pasażerowie (na lotach aktualnie objętych usługą) otrzymują e-mail z zaproszeniem do przesłania swoich dokumentów zdrowotnych za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej Air France. Dokumenty te są następnie sprawdzane przez linię. W przypadku, jeśli dokumenty są kompletne i poprawne, pasażer otrzymuje zwrotną wiadomość potwierdzającą. Na kartach pokładowych zostaje umieszczone oznaczenie „Ready to fly”, co umożliwi ich szybkie przetworzenie na lotnisku w dniu wylotu, bez dodatkowych weryfikacji. W przypadku brakujących dokumentów lub niekompletnych informacji, klienci otrzymują powiadomienie, co należy uzupełnić. Następnie brakujące dokumenty można dodać za pośrednictwem wspomnianej platformy internetowej lub przynieść je ze sobą i okazać na lotnisku w dniu podróży.

Air France z powodzeniem testował „Ready to Fly” od czerwca tego roku. Od kilku dni usługa działa już na lotach z Paryża na Korsykę oraz do francuskich terytoriów zamorskich (Gujana Francuska, Martynika, Gwadelupa, Reunion). Tego lata to nowe usprawnienie będzie wprowadzane na coraz większej liczbie tras Air France.

Dzięki „Ready to Fly” pasażerowie Air France mogą bezstresowo rozpocząć podróż, mając pewność, że posiadają wszystkie dokumenty potrzebne do wejścia na pokład samolotu. Dodatkowo transfer przez lotnisko jest szybszy i sprawniejszy, ponieważ wcześniej zweryfikowani pasażerowie nie podlegają już kolejnym kontrolom.

***

Kontakt dla prasy:

Agnieszka Plewczyńska

Agencja No-Name PR

e-mail: no.name.pr.agency@gmail.com

Tel. 536 924 839

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!