Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Air France poleci do Ottawy

Informacja prasowa

 

 

Wkrótce francuska linia zaoferuje nowy kierunek i stanie się europejskim liderem w lotach do Kanady, oferując aż 50 połączeń tygodniowo do 5 miast: Montrealu, Toronto, Vancouver, Quebec City i Ottawy.

 

 

 

Warszawa, 08.02.2023 r.  – Od 27 czerwca b.r. Air France rozszerzy swoją ofertę o loty do Ottawy, która jest już piątą destynacją w Kanadzie - po Montrealu, Toronto, Vancouver i Quebec City (połączenie sezonowe) - dokąd można polecieć przez Paryż (lotnisko CDG) na pokładach francuskiej linii. Przewoźnik zapowiedział też wznowienie uruchomionego w ubiegłym roku sezonowego połączenia do Quebec City, z trzema lotami tygodniowo, od 2 maja 2023 r. Dodatkowo wzrośnie liczba rotacji na trasach do Montrealu, Toronto i Vancouver, które są obsługiwane całorocznie. W konsekwencji, w nadchodzącym sezonie letnim oferta Air France do Kanady będzie obejmowała do 50 lotów tygodniowo, co stanowi 25-procentowy wzrost, w porównaniu z 2019 rokiem. Francuska linia jest obecna w Kanadzie od 1950 roku, a tego lata, dzięki nowej trasie i dodatkowym rotacjom, stanie się europejskim liderem pod względem liczby oferowanych miejsc na lotach między Europą a Kanadą.

 

Nowy kierunek: Ottawa

 

Połączenie między Paryżem (lotnisko Charles de Gaulle), a Ottawą (lotnisko Macdonald-Cartier-YOW) zostanie zainaugurowane 27 czerwca 2023 roku, a Air France będzie jedyną linią lotniczą obsługującą bezpośrednie loty między Ottawą a Europą. Loty będą odbywały się pięć razy w tygodniu (w poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele) samolotem Airbus A330-200, wyposażonym w trzy kabiny: ekonomiczną, Premium Economy i biznes.

 

Rozkład lotów*

 

Lot AF364: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o 13:10, przylot do Ottawy o 15:05

Lot AF361: wylot z Ottawy o 17:05, przylot do Paryża (lotnisko CDG) o 06:15 kolejnego dnia

 

Ponadto, klienci Air France będą mogli nadal korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusem między lotniskami w Montrealu i w Ottawie. Usługa jest oferowana dwa razy dziennie, a rozkład jest skorelowany z lotami Air France z/do Paryża. Dwa codzienne kursy autobusowe łączą także Montreal i Quebec City i stanowią uzupełnienie bezpośrednich lotów Paryż-Quebec, które są oferowane sezonowo.

 

Ottawa – stolica Kanady

 

Ottawa jest czwartym co do wielkości miastem w Kanadzie i jednocześnie siedzibą instytucji federalnych kraju. Miasto wyróżnia zabytkowa architektura, ale to z czego słynie, to czyste ulice i otaczająca je natura. Ottawa należy do najczystszych miast świata, które wyjątkowo dba o przyrodę. Można ją podziwiać wędrując pieszo, rowerem lub łódką, korzystając z licznych ścieżek i szlaków w całym regionie Ottawy, o łącznej długości 800 kilometrów. Natomiast na turystów zainteresowanych historią i kulturą Kanady czekają bogate zbiory w 14 muzeach, z których największą popularnością cieszy się Kanadyjskie Muzeum Cywilizacji.

 

Wznowienie sezonowego połączenia do Quebec City 

 

Od 2 maja 2023 roku zostanie wznowione sezonowe połączenie Air France do Quebec City, które linia zainaugurowała latem 2022 r. Loty samolotem Boeing 787-9 „Dreamliner” z wylotem z Paryża (CGD) będą odbywały się trzy razy w tygodniu - we wtorki, piątki i niedziele.

 

Rozkład lotów* 

 

Lot AF352: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o 20:45, przylot do Quebec City o 21:55

Lot AF353: wylot z Quebec City o 23:55, przylot do Paryża (lotnisko CDG) o 12:20 kolejnego dnia

 

Więcej lotów do Montrealu, Toronto i Vancouver

 

Dodatkowo wzrośnie liczba rotacji na trasach Air France obsługiwanych całorocznie. W konsekwencji pula wszystkich miejsc na połączeniach do/z Kanady będzie większa o 25 procent, w porównaniu z 2019 r. Air France zaoferuje następujące loty z/do swojego lotniska bazowego w Paryżu (CDG):

 

  • Montreal – do 3 lotów dziennie
  • Toronto – 2 loty dziennie
  • Vancouver – 1 lot dziennie.

 

Ponadto linia KLM, która jest partnerem Air France i członkiem Grupy Air France-KLM, oferuje liczne połączenia do miast w Kanadzie ze swojego portu bazowego Schiphol w Amsterdamie. Oferta lotów w nadchodzącym sezonie letnim będzie przedstawiać się następująco:

 

  • Toronto – do 13 lotów tygodniowo 
  • Calgary – 7 lotów tygodniowo 
  • Vancouver – 7 lotów tygodniowo 
  • Montreal – 5 lotów tygodniowo 
  • Edmonton – do 4 lotów tygodniowo 

 

Dodatkowo pomiędzy Montreal-Trudeau a Ottawą kursuje autobus KLM.

 

Powyższa oferta lotów może ulec zmianie i jest uzależniona od pozwoleń wydawanych przez władze poszczególnych państw. Loty będą realizowane z uwzględnieniem środków sanitarnych i bezpieczeństwa zdrowia, zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące zasady wjazdowe i wymagania co do dokumentów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie airfrance.traveldoc.aero.

 

Szczegóły rozkładu i sprzedaż biletów na airfrance.pl oraz klm.pl

 

*wszystkie godziny podane według czasu lokalnego

 

 

***

 

 


Kontakt dla prasy:

 

Agnieszka Plewczyńska

Agencja No-Name PR

e-mail: no.name.pr.agency@gmail.com

Tel. 536 924 839

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!