Komitet  •  Wydarzenie wyjątkowe Wymiana gospodarcza

„Sytuacja i perspektywy dla przemysłu w Polsce w kontekście wojny na Ukrainie” - część 1

Siedziba CCIFP lub ONLINE
Al. Jerozolimskie 93
02-001
Warszawa
Polska

Dla firm stowarzyszonych

Zapisy zbierane są do :
Wtorek 30 Sierpień 2022 - 12H00

Cena :
Wydarzenie bezpłatne i skierowane do firm płacących składkę standard lub wyższą.
Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona.

Wydarzenie wyłącznie dla członków CCIFP. Prosimy o zalogowanie się w celu rejestracji.

ZALOGUJ SIĘ *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Pierwsze z cyklu 3 spotkań na temat sytuacji i perspektyw polskiego przemysłu w kontekście wojny na Ukrainie.

 

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy 2022/2023 może okazać się wyjątkowo trudny również dla firm przemysłowych. Sankcje nałożone na Rosję spowodowały, że spadła dostępność paliw a ich ceny gwałtownie wzrosły.

Producenci energii elektrycznej i ciepła - a także przemysł - mają problemy z utrzymaniem wymaganego wolumenu zapasów surowca oraz spełnieniem norm dotyczących jakości paliw. Nasiliły się obawy przemysłu o możliwość wystąpienia zakłóceń ciągłości produkcji.

Mając to na uwadze, opracowaliśmy listę doraźnych rozwiązań, których przyjęcie pomoże złagodzić skutki kryzysu dla polskiej gospodarki i społeczeństwa, które przekazaliśmy Ministerstwu Klimatu i Środowiska, ale również planujemy zorganizować cykl spotkań, dla sektora przemysłu, który umożliwi firmom lepsze przygotowanie się do sezonu zimowego.

 

Francusko-Polska Izba Gospodarcza zaprasza na pierwsze z cyklu trzech spotkań Komitetu Zrównoważonego i Inteligentnego Przemysłu poświęcone wyzwaniom i perspektywom firm z punktu widzenia dużych firm produkcyjnych w kontekście możliwych brak mediów produkcyjnych.

Dzisiejszy kryzys energetyczny może mieć duży wpływ na funkcjonowanie firm, produkcję czy zatrudnienie. Jak przygotować firmy przemysłowe na perspektywę zakłóceń w dostawach mediów energetycznych. Jakie są możliwe scenariusze działania dla fabryk. Jak można zmniejszyć zużycie energii, zmienić zasady organizacyjne?

Podczas spotkania porozmawiamy również jakie konkretne scenariusze działania już dzisiaj przygotowują firmy produkcyjne.

 

Rejestracja na drugie spotkanie z tej serii znajduje się TUTAJ

Rejestracja na trzecie spotkanie z tej serii znajduje się TUTAJ

 


 

Komitet skierowany jest do firm, które płacą składkę na poziomie standard lub wyższą. Ponadto, firmy członkowskie pragnące należeć do jednego z Komitetów muszą prowadzić działalność zawodową związaną z tematami prac Komitetu.

Liczba miejsc dla firm doradczych jest ograniczona. 

Regulamin komitetów dostępny jest: TUTAJ

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!