Spotkania Warszawskie. Tegoroczna edycja już wkrótce!

Zamek Królewski w Warszawie
plac Zamkowy 4
00-277
Warszawa

Język : polski / francuski

Zapisy zbierane są do :
Poniedziałek 15 Czerwiec 2020 - 14H00

Zapisy na to wydarzenie nie są otwarte *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Spotkania Warszawskie to doroczne forum francusko-polskie, które CCIFP organizuje od 2013 roku. Inspiracją do jego stworzenia były debaty odbywające się w opactwie Royaumont we Francji od 2003 roku.

 

Więcej informacji o tegorocznej edycji Spotkań Warszawskich już wkrótce!

 

******

Spotkania Warszawskie to doroczne forum francusko-polskie, które CCIFP organizuje od 2013 roku. Inspiracją do jego stworzenia były debaty odbywające się w opactwie Royaumont we Francji od 2003 roku. Celem Spotkań Warszawskich jest umożliwienie otwartego dialogu na najwyższym szczeblu, pomiędzy przedstawicielami środowisk politycznych, gospodarczych, artystycznych, uniwersyteckich, w taki sposób, aby każdy mógł bez skrępowania wyrazić swoje zdanie i wymienić się opiniami z pozostałymi uczestnikami. Spotkania te stały się prawdziwym pomostem pomiędzy Francją a Polską.

 

W poprzednich edycjach udział wzięli, m.in.:

 Luc Ferry, Filozof, doktor nauk politycznych, były Minister Edukacji Narodowej przemawia podczas Spotkań Warszawskich w 2018 roku
   
 Mateusz Morawiecki, Premier RP, na otwarciu Spotkań Warszawskich w 2015 roku
   
 Jacques Attali i Michał Boni na Spotkaniach Warszawskich 2014
   
 Michèle Alliot-Marie, była minister spraw wewnętrznych, obrony i spraw zagranicznych, otwiera Spotkania Warszawskie 2015

 

***

Pierwsza edycja Spotkań Warszawskich miała miejsce 16.11.2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie i w Arkadach Kubickiego. Tematem przewodnim konferencji była przyszłość dla Europy. W 2014 roku ponad 300 gości pojawiło się na Zamku Królewskim, by uczestniczyć w dyskusjach wokół pytania „Czy Europa dołączy do cyfrowego przewrotu?”. W listopadzie 2015 r. paneliści i uczestnicy pochylili się nad tematem “Czy warto być GREEN?” i rozmawiali na temat zrównoważonego rozwoju w wymiarze osobistym, społecznym, biznesowym i ponadpaństwowym. W latach 2016 – 2017 Spotkania Warszawskie się nie odbywały. Kolejna edycja odbyła się  15 czerwca 2018 roku i skupiała się na Rewolucji przemysłowej 4.0 oraz roli Sztucznej  Inteligencji.

 

 

 

Mapa dojazdu

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin