Konferencja i Seminarium Droit

Seminarium - Compliance a cloud computing


Al. Jerozolimskie 93 (Nowogrodzka Square), Warszawa, IV piętro

Język : polski

Zapisy zbierane są do :
Poniedziałek 2 Grudzień 2019 - 13H30

Cena :
260 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 520 PLN pozostałe osoby
Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

Zapisy *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Technologia cloud computing, czyli chmura obliczeniowa, ma tylu zwolenników co przeciwników. By nie zostać w tyle za liderami rynku, firmy chcą wprowadzać innowacje usprawniające działanie i procesy zdalne z użyciem elektronicznych kanałów komunikacji.

 

Niemniej jednak wykorzystanie tej technologii związane jest z wieloma nowymi ryzykami. To temat, który często spędza sen z powiek osób odpowiedzialnych za compliance w organizacji. W podjęciu decyzji pomóc może compliance’owy dekalog "chmuroluba", czyli tzw. "checklista" do zawarcia umowy chmurowej dla użytkownika i dostawcy.

 

Dlaczego warto uczestniczyć?

Podczas seminarium w praktyczny sposób opowiemy o tym, czym jest cloud computing, jakie są jego rodzaje i definicje w obrocie prawnym, gdyż od tego zależy rozkład obowiązków w przedsiębiorstwie. Opowiemy o tym, jakie są korzyści ale też ryzyka związane z przejściem do chmury oraz wymogi regulacyjne dla korzystania z tego rozwiązania, zwłaszcza w sektorze finansowym. Bazując na licznych przykładach omówimy te obszary działalności, które trzeba wziąć pod uwagę planując i rozpoczynając przejście do chmury. Wreszcie, powiemy przede wszystkim o tym, jak nową strategię wpisać w wymogi compliance.

 

W programie m.in.:

·         dlaczego biznes zyskuje z compliance

·         czym jest chmura obliczeniowa

·         czym model chmurowy różni się od modelu licencyjnego oraz tradycyjnych rozwiązań IT

·         jak oceniać ryzyka związane z korzystaniem z rozwiązań chmurowych i nimi zarządzać

·         co determinuje wybór dostawcy usługi chmurowej

·         jakie są wyzwania dla sektora finansowego (wytyczne EBA w sprawie outsourcingu, komunikat KNF w sprawie chmury, prawo bankowe, ustawa o płatnościach).

 

 

Seminarium jest skierowane do osób zajmujących się w przedsiębiorstwach tematem compliance, działów prawnych, działów IT, specjalistów i dyrektorów ds. administracji i Office Managerów.

 

Skontaktuj się z nami

Anna Maria Piszewska, Specjalista ds. szkoleń CCIFP

anna.piszewska@ccifp.pl; tel. +48 22 521 21 44, +48 506 166 736

 

 

Partner merytoryczny

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin