Szkolenie

Finanse dla niefinansistów

Zapisy zbierane są do :
Piątek 12 Czerwiec 2020 - 16H30

Cena :
260 PLN + VAT pracownicy firm stowarzyszonych, 520 PLN + VAT pozostałe osoby
Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

Zapisy *prosimy pamiętać, że zapisanie wydarzenia w kalendarzu nie jest równoznaczne z rejestracją na wydarzenie. Zgłoszenie udziału należy przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego.

Czy podczas wykonywania swojej pracy spotykasz się z zagadnieniami o tematyce finansów, rachunkowości i controllingu? Zastanawiasz się, jak zrozumieć bilans zysków i strat, jakie są wskaźniki opłacalności inwestycji, do których chcesz namówić zarząd i jak lepiej porozumieć z działem finansowym? Podczas szkolenia, organizowanego przez MDDP Corporate Finance, eksperci Łukasz Zabłocki oraz Rafał Koszewski zapoznają Państwa z językiem finansowym oraz przekażą podstawową wiedzę na temat wykorzystywania sprawozdań finansowych, umiejętności ich czytania i analizy. Wiedza zdobyta podczas naszego spotkania ułatwi Twoją komunikację i proces podejmowania decyzji w firmie.

 

Jak czytać i analizować sprawozdania finansowe oraz wykorzystywać analizę wskaźnikową?  Czy projekty, które planujemy rozpocząć będą opłacalne i jak mogą wpłynąć na sytuację i wyniki finansowe naszej firmy? W dzisiejszych czasach pytania te nie są zarezerwowane tylko dla zarządów i działów finansowych. Aby osiągnąć wyznaczone cele i skutecznie podejmować decyzje, niezbędna jest sprawna komunikacja pomiędzy wszystkimi działami organizacyjnymi przedsiębiorstwa. Bariery komunikacyjne pomiędzy działami finansowymi i pozostałymi działami mogą powodować utrudnienia w bieżącej współpracy i problemy ze zrozumieniem decyzji podejmowanych przez osoby odpowiedzialne za różne obszary działalności.

Celem tego szkolenia jest zapoznanie uczestników z językiem finansowym oraz przekazanie wiedzy na temat wykorzystywania sprawozdań finansowych, umiejętności ich czytania i analizy oraz wiedzy dotyczącej innych kwestii finansowych, które na co dzień mogą wspomóc komunikację i proces podejmowania decyzji w organizacji.

 

PROGRAM

Rachunkowość jako system informacyjny przedsiębiorstwa:

  • odbiorcy informacji z rachunkowości
  • rodzaje rachunkowości dla różnych potrzeb (rachunkowość finansowa, rachunkowość zarządcza, rachunkowość podatkowa)

Czytanie sprawozdań finansowych:

  • podstawa sporządzenia (UoR, MSSF)
  • zrozumieć bilans
  • zrozumieć rachunek zysków i strat
  • zrozumieć rachunek przepływów pieniężnych

Podstawowa analiza finansowa:.

  • analiza struktury
  • analiza rok do roku
  • analiza  w porównaniu do rynku
  • podstawowe wskaźniki łączące dane z bilansu i rachunku zysków i strat

Podstawy oceny opłacalności projektów inwestycyjnych - przepływy pieniężne, koszt kapitału obcego, koszt kapitału własnego, WACC, dyskontowanie, NPV, IRR

Podstawy wyceny przedsiębiorstw - metody majątkowe i metody dochodowe

Due diligence - co wnosi do wartości transakcji (od strony kupującego, od strony sprzedającego).

 

Szkolenie jest skierowane do osób o wykształceniu niefinansowym (nieekonomicznym), które podczas wykonywania obowiązków zawodowych spotykają się z zagadnieniami z zakresu rachunkowości, finansów lub controllingu i chciałyby zdobyć w przystępny sposób podstawową wiedzę i umiejętności w tych obszarach.

 

Partner merytoryczny

Mapa dojazdu

 

Siedziba CCIFP : Aleje Jerozolimskie 93, Nowogrodzka Square, 6 minut pieszo od Dworca Centralnego , 3 minuty od Placu Starynkiewicza

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Plac Starynkiewicza)

Autobusem – linie: 127, 128, 158, 175 (przystanek Plac Starynkiewicza) lub linie: 131, 501, 517, 519, 521, 522, 525 (przystanek Dworzec Centralny)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w przy ulicy Williama Heerleina Lindleya oraz przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Siennej.

Płatne miejsca parkingowe z tyłu budynku, przy ul. Nowogrodzkiej (wjazd na ul. Nowogrodzką od ul. Chałubińskiego, ruch jednokierunkowy)

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zmiana trybu pracy CCIFP