Program French Booster

Dlaczego French Booster?

We Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej wiemy, jak ważny jest aspekt innowacyjny portfela biznesowego. W naszej codziennej działalności otrzymujemy coraz takich więcej sygnałów od firm stowarzyszonych w CCIFP i naszych partnerów. Zarówno przedstawiciele dużych koncernów jak i mniejszych firm przyznają jednogłośnie, że to kierunek obranych partnerstw biznesowych definiuje jakość i tempo wzrostu i rozwoju przedsiębiorstwa. 

Dlatego wspólnie z firmą Rebels Valley stworzyliśmy program wspierający współpracę polsko-francuską dużego i małego biznesu. Projekt FRENCH BOOSTER to optymalne wsparcie firm w identyfikacji polskich partnerów technologicznych lub wejściu francuskich startupów na rynek polski.

Co proponujemy?

  • Analiza potrzeb biznesowych pod kątem ich zaadresowania z wykorzystaniem dostępnych na europejskim rynku technologii,

  • Selekcja potencjalnych partnerów technologicznych wraz z rekomendacjami w zakresie modeli współpracy,

  • Wsparcie w zakresie nawiązania współpracy i zarządzanie procesem wdrożeniowym.

     

Udział w projekcie jest odpłatny. W celu uzyskania szczegółowej wyceny prosimy o kontakt.

Metodyka pracy

Korporacje

Model współpracy oparty jest na identyfikacji i parametryzowaniu poszukiwanych wartości biznesowych

  • Pierwszy etap prac obejmuje przygotowanie matrycy wartości w wyniku warsztatów z kluczowymi interesariuszami po stronie korporacji (na bazie metodyki evolutionary systems delivery Toma Gilba).

  • Cały proces selekcji startupów skupiony jest na potrzebie biznesowej i prawdopodobieństwie wdrożenia oraz zaadresowaniu kluczowych wartości - kwestia wykorzystywanej technologii jest traktowana drugorzędnie.

  • Zachowany stały kontakt z właścicielami biznesowymi, co pozwala startupom na najpełniejsze dostosowanie propozycji biznesowej do oczekiwań odbiorcy.

Startup'y

Każdy dzień pracy ze startupem skupiony jest na jednym celu – wpasowaniu się w sparametryzowane potrzeby korporacji wskazane w matrycy wartości. W toku naboru i selekcji każdy z aplikujących przedstawia w formularzu zgłoszeniowym swoje podejście do wyzwań postawionych przez korporację.

W toku dalszych prac, wspólnie z managerem wyznaczonym przez Rebels Valley opracowuje uproszczoną impact estimation table (dokument pozwalający na ilościową ocenę zgodności danej usługi lub produktu z oczekiwaniami partnera korporacyjnego), a na jej podstawie – finalną propozycję wartości. Raport i prezentacja są następnie poddawane ocenie przez właścicieli biznesowych po stronie korporacji.

Tylko w 2019 nasze podejście zostało wykorzystane we współpracy z ponad 100 startupami, które obecnie z sukcesem poprawiają swoją pozycję rynkową.

Potencjał REBELS VALLEY

Rebels Valley specjalizuje się we wsparciu polskich i międzynarodowych korporacji w rozwiązywaniu ich wyzwań biznesowych z pomocą startupów oraz spółek technologicznych.

Projekty realizowane zostały m.in. z takimi partnerami jak: Związek Pracodawców Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL); Miasto Stołeczne Warszawa, P&G, CitiBank Mellon BNY, Randstad, Grupa Ciech, Grupa Azoty, Royal Bank of Scotland/ NatWest Orange Polska, Budimex, GK Tauron, PGE, HSBC, DSV, Legia Warszawa, Santander Consumer Bank.

100 obsłużonych startupów w 2019r.
30 korporacji i organizacji z którymi realizowane zostały projekty od 2018r.
7000 ocenionych projektów
40 zrealizowanych i zakończonych projektów/pilotaży

DOŁĄCZ DO PROGRAMU SZYTEGO NA MIARĘ.

Dowiedz się więcej o programie French Booster dla Twojej firmy.

Joanna Jaroch-Pszeniczna, Wicedyrektor CCIFP Antonina Sobczak, Specjalista ds. wydarzeń

Zarówno polska, jak i francuska gospodarka stawiają coraz mocniej na budowę wartości w oparciu o wiedzę, kreatywność i innowację. Polski Fundusz Rozwoju wesprze startupy kwotą ok 1 mld EUR, a „Plan Macrona” pozwoli francuskim firmom technologicznym pozyskać nawet 5 mld EUR finansowania.

Oznacza to, że w krótkim i średnim horyzoncie na obu rynkach można spodziewać się wzrostu liczby i potencjału nowych spółek wykorzystujących zaawansowane technologie.

CCIFP Innovation Hub
Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!