Michał MałkiewiczStarszy menedżer w Zespole Międzynarodowego Prawa Podatkowego PwC

Michał jest starszym menedżerem w zespole Międzynarodowego Prawa Podatkowego. Z PwC w Polsce jest związany od ponad 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w zespole cen transferowych, zespole audytu podatkowego i obecnie zespole podatków międzynarodowych.

Michał specjalizuje się w zagadnieniach związanych z międzynarodowymi aspektami opodatkowania podmiotów gospodarczych (w tym opodatkowania zakładów zagranicznych) oraz osób fizycznych. Obszary specjalizacji Michała obejmują m.in. zagadnienia związane z analizą zagranicznych i krajowych konsekwencji podatkowych restrukturyzacji w grupach kapitałowych, ekspansji zagranicznej polskich podmiotów, jak również asystę przy inwestycjach zagranicznych spółek w Polsce.

Michał brał udział w licznych projektach dotyczących podatku u źródła, analizy ryzyka powstania zakładu podatkowego dla zagranicznych podmiotów w Polsce, jak również reprezentował podatników w postępowaniach o stwierdzenie i zwrot nadpłaty podatku oraz sporach z organami podatkowymi.

Michał jest licencjonowanym doradcą podatkowym, absolwentem Uniwersytetu  Ekonomicznego w Poznaniu. Ponadto, Michał jest autorem wielu artykułów i publikacji o tematyce podatkowej, jak również prowadzącym licznych webinariów i szkoleń o międzynarodowych aspektach opodatkowania podmiotów gospodarczych.

Prowadzone spotkania

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!