Agata DziwiszAdwokat, Partner, Szef Praktyki Prawa Podatkowego

Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie podatkowym w zakresie prawa podatkowego obejmującego m.in. podatek od towarów i usług, podatek dochodowy od osób prawnych, podatek dochodowy od osób fizycznych (ze szczególnym uwzględnieniem doradztwa w ramach transakcji międzynarodowych), czy też podatek od nieruchomości.

Obejmuje to sprawy z zakresu tax compliance, planowania podatkowego, wdrażania ulg podatkowych (np. ulga działalność badawczo-rozwojową), czy też realizowania oraz nadzorowania audytów podatkowych. Doradzała podatkowo w szeregu transakcji na rynku nieruchomościowym oraz finansowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi dużych podmiotów gospodarczych z branży telekomunikacyjnej, energetycznej oraz deweloperskiej. Ponadto posiada bogate doświadczenie w reprezentacji klientów w toku sporów podatkowych z organami podatkowymi, w tym w ramach kontroli oraz postępowań podatkowych oraz w toku sporów sądowych oraz sądowo-administracyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zatrzymanych zwrotów VAT oraz odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania podatkowe spółek).

Przygotowuje i realizuje strategie procesowe. Ukończyła Szkoły Prawa Amerykańskiego: University of Florida Levin College of Law oraz Chicago Kent College of Law. Przed dołączeniem do K&P Agata Dziwisz była przez 8 lat związana z kancelarią GWW Tax.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Platforma COVID19