Dlaczego Polska?

Dynamika środkowo-wschodniej Europy

W ciągu ostatnich 25 lat Polska wykazała się zaskakującymi wynikami gospodarczymi, plasując się dziś wśród najbardziej dynamicznych, silnych i zrównoważonych gospodarek Europy, stając się głównym graczem i zajmując szóste miejsce wśród potęg gospodarczych UE.

Po demokratycznych przemianach, które w niej nastąpiły, Polska została wybrana przez wielu francuskich inwestorów, którzy utworzyli na jej terenie swoje struktury. Napływ BIZ powiększył polski PKB, który w ciągu ostatnich 25 lat wzrósł ponad dwukrotnie, podnosząc w podobnym stopniu standard życia ludności. Uznawana za uprzywilejowanego partnera w dziedzinie przemysłowej, technologicznej i naukowej, Francja jest obecnie jednym z wiodących inwestorów zagranicznych w Polsce, zajmując w 2017 r. drugie miejsce (klasyfikacja według kraju, w którym znajduje się siedziba spółki dominującej), a czwarte według statystyk Narodowego Banku Polskiego (NBP).
Obecnie łączna wartość skumulowanych inwestycji francuskich w Polsce wynosi blisko 17,6 mld euro. Według spisu powszechnego GUS, liczba firm francuskich w Polsce wynosi około 1300, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w 2000 roku. Francja jest również jednym z największych pracodawców zagranicznych w Polsce pod względem liczby utworzonych miejsc pracy, szacowanej na 250 000.
Francja była jednym z pierwszych krajów, które zdecydowały się na inwestycje w Polsce na taką skalę. Wpływały one głównie na przemysł motoryzacyjny, spożywczy i chemiczny, ale wprowadziły również nowy standard usług, podobny do tego, który obowiązuje na Zachodzie.

Francja jest trzecim pod względem wielkości inwestorem zagranicznym w Polsce

W Polsce obecnych jest 1300 francuskich przedsiębiorstw

Francuskie przedsiębiorstwa stworzyły 250 000 miejsc pracy

Polska jest największym rynkiem pod względem liczby ludności (38 milionów mieszkańców, 29% poniżej 18 lat), ale także siłą nabywczą, a więc strategicznym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.
Jej położenie geograficzne jest idealne - pomiędzy dużymi europejskimi inwestorami i dużymi rynkami wschodnimi. W promieniu 1000 km znajduje się ponad 250 milionów konsumentów.

Rozwiń biznes w Polsce

Skorzystaj z usług Centrum Rozwoju Biznesu CCIFP i uzyskaj profesjonalne wsparcie biznesowe dopasowane do Twoich potrzeb.

Co możemy dla Ciebie zrobić?
Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!