Aktualności firm stowarzyszonych

O.R. System wprowadza na rynek nowy produkt : ANADEFI Corporate Credit

Warszawa/Paryż 24.05.2012 - O.R. System, wydawca oprogramowania do zarządzania ryzykiem kredytowym kontrahenta, analiz finansowych i ratingów wewnętrznych, wprowadza na rynek nową ofertę dla firm spoza sektora finansowego.

Wykorzystując ponad 25 letnie doświadczenie i referencje z sektora bankowego (300 000 użytkowników w 70 krajach), O.R. System przygotował produkt ANADEFI Corporate Credit, rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwom i mające na celu usprawnienie ich procesów zarządzania ryzykiem kredytowym.

Departamenty finansowe firm w Polsce codziennie mają do czynienia z ocenianiem wypłacalności kredytowej swoich klientów oraz dostawców. Płatności realizowane są po czasie, zdarza się, że nie są w ogóle regulowane, tworz?ąsię w ten sposób zaległości płatnicze trudne do eliminacji – komentuje Kacper Szklarczyk, Regionalny Dyrektor Generalny ds. Europy Środkowej i Wschodniej O.R. System.

ANADEFI Corporate Credit odpowiada na rosnące potrzeby przedsiębiorstw w tym zakresie, szczególnie dotyczące zabezpieczenia wykonania transakcji poprzez optymalizację limitów kredytowych.

ANADEFI Corporate Credit jest rozwiązaniem wspierającym podejmowanie decyzji oraz narzędziem do analiz (finansowych i jakościowych) i ratingów. Managerowie działów należności mogą zarządzać ryzykiem kredytowym kontrahentów oraz generować całościowy obraz każdego powiązania biznesowego wymagającego finansowania poprzez automatyzację m.in. analizy, scoringu, klasyfikacji ryzyka i podejmowania decyzji.

To, co wyróżnia rozwiązanie O.R. System na polskim rynku, to możliwość łączenia się bezpośrednio z jakimkolwiej dostawcą danych, ponadto łatwość w zastosowaniu produktu, nie wymaga on interwencji w system informatyczny firmy - dodaje Kacper Szklarczyk.

Jean Luc Fort, CEO O.R. System podkreśla: Wiemy, że w dzisiejszych czasach głównym powodem niepowodzeń biznesowych są niezrealizowane płatności, a wiele firm nie znalazło jeszcze odpowiedniego narzędzia do automatyzacji zarządzania ryzykiem kredytowym. Dlatego wykorzystują ubezpieczenia kredytów, które potrafią być czasem dość drogim rozwiązaniem. Nasze rozwiązanie „pod-klucz” stanowi całościową i spójną odpowiedź w tym zakresie, i spełnia kluczowe potrzeby departamentów finansowych w zakresie optymalizacji i zarządzania ryzykiem.

O firmie O.R. System

Od ponad 25 lat O.R. System tworzy i wdraża rozwiązania dla banków i instytucji finansowych. Dzięki swojemu doświadczeniu i podejściu projektowemu opartemu na jakości, oferuje niezawodne i sprawdzone rozwiązania, które spełniają standardy branżowe. ANADEFI - flagowy produkt O.R. System, jest używany we Francji i na całym świecie przez największe instytucje finansowe. Klienci O.R. System to między innymi: Credit Agricole, HSBC, LCL, Oséo, Bank PSA Finance, IEOM (jednostka Banku Francji), Attijariwafa Bank, SCIE (poprzez BCEAO – Bank Centralny Państw Afryki Zachodniej). Więcej informacji na stronie: http://www.orsystem.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin