Aktualności firm stowarzyszonych

Eiffage: nowa hala dla Volkswagen Poznań w Antoninku

Konsorcjum spółek Eiffage w Polsce zakończyło w Antoninku pod Poznaniem budowę hali logistycznej na zlecenie Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Główny kontrakt dotyczył wykonania stanu surowego zamkniętego hali głównej i budynku socjalnego przy hali. Podczas realizacji, zakres prac został rozszerzony przez inwestora o:

  • wykończenie węzłów sanitarnych na hali głównej;

  • wykończenie budynku socjalnego przy hali;

  • wykonanie budynku przepompowni.

Bardzo krótki czas realizacji inwestycji wymagał przemyślanej organizacji i koordynacji prac wszystkich zespołów Eiffage oraz zabezpieczenia zasobów materiałowych. W dochowaniu oczekiwanego przez inwestora terminu realizacji pomógł duży stopień prefabrykacji hali – z gotowych elementów zostały złożone m.in.: słupy, podwaliny, dźwigary, płatwie, ściany osłonowe. Równolegle do utrzymania tempa prac, uwzględnić trzeba było wymogi jakościowe stawiane przez inwestora. Np. większość ścian murowanych wykonana została w technologii muru licowego, bez wykończenia wyprawą tynkarską.

– „Podczas realizacji tego zlecenia kilkakrotnie występowały kumulacje działań. Wówczas nasze prace planowaliśmy tak, aby uniknąć perturbacji w funkcjonowaniu transportu miejskiego w Poznaniu, a równocześnie – zakłócania produkcji, prowadzonej przez VW w fabryce w Antoninku. Sporym wyzwaniem logistycznym był etap wylewania posadzek.” – powiedział Piotr Saulewicz, Dyrektor Regionu Północnego, członek zarząduEiffage Polska Budownictwo– „Na kluczowym etapie prac w ciągu 11 godzin, od 18:00 do 5:00, wykonaliśmy posadzki o łącznej powierzchni 4 608 m2. Prace te prowadzone były równolegle przez dwie ekipy posadzkarskie przy użyciu łącznie 2 304 m3 betonu ze 144 betoniarek”.

To była druga budowa dla Volkswagen Poznań wykonywana przez Eiffage. Tempo prac było naprawdę duże, ale dzięki rozwiązaniom proponowanym przez Eiffage oraz Zespół Projektowy, wszystko przebiegło zgodnie z założonym harmonogramem prac. Nasza współpraca układała się dobrze. Tego wymagamy od naszych partnerów” – powiedziała Ewa Schumacher, Kierownik Działu Planowania Infrastruktury i Zarządzania Powierzchniami.

Hala w Antoninku jest kolejnym dużym projektem zrealizowanym przez polskie spółki z grupy Eiffage w segmencie budownictwa przemysłowego. W ostatnich dwóch latach odpowiadały one m.in. za realizację inwestycji dla Unilever w Poznaniu oraz wcześniejszej inwestycji Volkswagen Poznań: budowy fabryki w Białężycach k. Wrześni. Obecnie konsorcjum spółek Eiffage w Polsce realizuje budowę fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze k. Legnicy.

Inwestycja VW Poznań w Antoninku w liczbach:

  • Adres inwestycji: Poznań, ul. Warszawska 349

  • Powierzchnia całkowita: 48 578 m2

  • Powierzchnia użytkowa: 46 743 m2

  • Kubatura: 615 959 m3

  • Inwestor: Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

  • Generalny wykonawca: konsorcjum Eiffage Polska Budownictwo S.A. i Eiffage Polska Serwis Sp. z o.o.

EIFFAGE – jedna z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie, która na całym świecie zatrudnia około 65 tysięcy pracowników. Jej roczna sprzedaż sięga 16,6 mld euro. Grupa Eiffage w Polsce działa od ponad 30 lat. Jest reprezentowana przez firmy Eiffage Polska Budownictwo, Eiffage Polska Serwis oraz Eiffage Immobilier Polska.

Spośród kilkuset realizacji Eiffage w Polsce, do najważniejszych należą: POSNANIA – zdobywca certyfikatu BREEAM International New Construction, OVO we Wrocławiu, kompleks hotelowo-apartamentowy w Zakopanem, osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika” w Poznaniu, „Mennica Residence”, „Browary Warszawskie”, „Żoliborz Artystyczny” i „Studio Mokotów” w Warszawie, budynki biurowe Brema w Katowicach i Enterprise Park w Krakowie, obiekt produkcyjny dla Grupy Azoty w Tarnowie oraz konstrukcje młynów węglowych Elektrowni Jaworzno. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.eiffage.pl

Biuro prasowe Eiffage:

Barbara Czerniawska
E: media.poland(@)eiffage.com
T: +48 604 16 16 06

Joanna Cendrowska
Rzecznik prasowy Eiffage w Polsce
E: joanna.cendrowska(@)eiffage.com
T.: +48 22 566 48 00

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin