Aktualności firm stowarzyszonych  •  Wydarzenia  •  Członkowie

Webinarium: Ceny transferowe – pokonywanie barier regulacyjnych

DATA: 23 czerwca 2021 r.

GODZINY: 10:00-11:30

MIEJSCE: Online

CENA: Darmowe

W ciągu ostatnich pięciu lat ceny transferowe (TP) zyskują na znaczeniu. Rewolucję w tym zakresie spowodowały przepisy wprowadzone od 2017 r., a od tego czasu pojawiły się kolejne istotne zmiany. 

Ministerstwo Finansów sukcesywnie wydaje objaśnienia dotyczące stosowania przepisów o cenach transferowych w wielu obszarach. Trwają również intensywne prace Forum Cen Transferowych przygotowującego rekomendacje dotyczące różnorodnych zagadnień. 

Choć wcześniej zapowiadano, że zmiany oraz objaśnienia mają na celu uproszczenie i nadanie przejrzystości regulacjom, to jednak niektóre działania Ministerstwa Finansów wydają się przeczyć takiemu podejściu. Przykładem są m.in. obowiązujące od początku 2021 r. przepisy o rajach podatkowych. Jednocześnie, mimo że termin na przygotowanie dokumentacji został ponownie wydłużony do 31 grudnia 2021 r. z uwagi na pandemię COVID-19, sporządzenie dokumentacji za 2020 r. będzie wyzwaniem ze względu na konieczność analizy i udokumentowania wpływu pandemii na działalność i transakcje wewnątrzgrupowe.

Kancelaria Dentons zaprasza na spotkanie online, podczas którego Dagmara Cisowska, counsel kierująca Praktyką Cen Transferowych w Zespole Prawa Podatkowego, Dentons, z praktycznego punktu widzenia omówi ostatnie zmiany i zdarzenia w zakresie cen transferowych oraz ich interpretacji, a także wskaże na co zwrócić uwagę przygotowując dokumentację za 2020 r.

W trakcie webinarium odpowiemy m.in. na pytania:
- Przepisy w zakresie cen transferowych – jak się zmieniały i rozwijały na przestrzeni ostatnich lat?
- Kontrole w TP – czego nas uczą i czego można się po nich spodziewać?
- Dokumentowanie transakcji z rajami podatkowymi – co się zmieniło i co to w praktyce oznacza dla podatników?
- Objaśnienia – czy faktycznie pomogą podatnikom w interpretacji przepisów?
- Działania pomiędzy podmiotami powiązanymi – czy trzeba dokumentować, czyli co rozumieć przez pojęcie transakcji kontrolowanej?
- COVID-19 a ceny transferowe – na co trzeba zwrócić uwagę przygotowując dokumentację za rok 2020?

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie organizatora – zarejestruj się

ORGANIZATOR: Dentons

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Total zmienia się w TotalEnergies

Na zwyczajnym i nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników firmy Total akcjonariusze przyjęli, niemal jednogłośnie, uchwałę o zmianie nazwy firmy z Total...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!