Aktualności firm stowarzyszonych  •  Wydarzenia  •  Członkowie

Sztuka cenniejsza niż złoto

Śniadanie online z BALAJCZA

Czwartek, 23 września 2021 r.

godz. 8:00-9:00

W Warszawie trwa właśnie wystawa prac Anny Bilińskiej, jednej z pierwszych polskich malarek, które zachwyciły świat sztuki. To pretekst, by porozmawiać o ciekawych przypadkach z artystycznego  środowiska.

W programie:

  • Który z polskich artystów pracował dla hinduskiego maharadży i co z tego wynikło?
  • Co wyjątkowego miała w sobie Polka, w której paryskim salonie bywał m.in. Modigliani i Picasso?
  • Jakie były losy polskich dzieł sztuki, które wyjechały na Wystawę Światową w Nowym Jorku w 1939 roku?
  • Jak słynne kobiety sukcesu i  bizneswomen zmieniają rynek sztuki?

Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas śniadania 23 września.

Spotkanie poprowadzi Hanna Dzielińska – dziennikarka, przewodniczka po Warszawie, autorka spacerów międzymiastowych (kwarantannowych) online, reportaży oraz książek o kulturze i mieście, popularyzatorka kultury i sztuki. Hania zajmuje się również animacją życia kulturalno‑artystycznego, organizuje produkcję filmów dokumentalnych i reportaży, współpracuje z dzielnicami i instytucjami kultury przy tworzeniu publikacji historycznych, a także prowadziła koło naukowe Studentów Historii Sztuki i wydała własną serię gier przygodowych dla dzieci i dla dorosłych.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl
tel.: +48 601 913 446

  • Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie www.balajcza.pl.
  • Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!