Aktualności firm stowarzyszonych  •  Wydarzenia  •  Członkowie

MOZAIKA KLIMATYCZNA – Szkolenie na temat zmian klimatu - 10 czerwca 2021, 9:00-11:30, online

CENA: - cena preferencyjna przy zapisie do 19.05.2021 włącznie: 300 zł netto (+VAT 23%) (płatność do 19.05 do końca dnia)
- cena standardowa przy zapisie od 20.05 do 09.06.2021: 350 zł netto (+VAT 23%) (z płatnością do 09.06 do końca dnia)

Jak zrozumieć mechanizmy globalnego ocieplenia i poznać wnioski z raportów ONZ na temat zmian klimatu, w pozytywnej i inspirującej atmosferze...? Mamy na to sposób!

Mozaika klimatyczna (fr. La Fresque du Climat) to szkolenie w formie gry, której uczestnicy poznają przyczyny i skutki zmian klimatu w „pigułce” na podstawie raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC). ❗️ To właśnie raporty IPCC są naukową podstawą negocjacji na światowych konferencjach klimatycznych COP.  Dzięki przystępnemu językowi i formule opartej na współpracy, uczestnicy warsztatów szybko i trwale przyswajają mechanizmy globalnego ocieplenia.

"Mozaika klimatyczna" to szkolenie w formie gry, której uczestnicy poznają przyczyny i mechanizmy zmian klimatu. W ramach warsztatów, uczestnicy pod kierunkiem animatora wspólnie układają tytułową “mozaikę” ilustrującą związki przyczynowo-skutkowe między zjawiskami. W tym celu posługują się 42 kartami opracowanymi na podstawie raportów naukowych Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC) ❗️To właśnie raporty IPCC są punktem wyjścia do światowych negocjacji klimatycznych.

Warsztaty stworzył Francuz, Cédric Ringenbach, inżynier, wykładowca uczelni inżynierskich, ekspert w dziedzinie zmian klimatu i transformacji energetycznej.

Od 2018 r. w warsztatach wzięło udział ponad 150 000 osób we Francji i na świecie. Wśród nich byli uczestnicy światowych konferencji klimatycznych COP24 w Katowicach w 2019 roku i COP25 w Madrycie w 2020 r.

„Mozaika klimatyczna” w wersji online to wspaniałe szkolenie na temat zmian klimatu w formie gry edukacyjnej... a wszystko to przy ograniczonym śladzie węglowym. Gra stwarza również pretekst do rozmowy o konkretnych działaniach pozwalających ograniczyć wpływ firmy na środowisko.

Warsztaty trwają 2,5 godziny.
Maksymalnie może w nich uczestniczyć 16 osób w 2 grupach (8 os./grupa). Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza. Warsztaty prowadzone są w języku polskim lub francuskim (jeśli uda się zebrać odpowiednią grupę).

Do kogo jest skierowane szkolenie:
- pracownicy odpowiedzialni za CSR, zrównoważony rozwój, strategię i adaptację firmy do zmian klimatu
- pracownicy z działu HR, odpowiedzialni za szkolenia,
- członkowie zarządu i menedżerowie
- każda osoba zainteresowana zmianami klimatu

Prowadzenie warsztatów:
Virginie Little oraz Katarzyna Udrycka z Little Greenfinity, animatorki certyfikowane przez francuskie Stowarzyszenie La Fresque du Climat.

❗️ Więcej informacji i zapisy:
Linkedin:
www.linkedin.com/events/warsztatynatematzmianklimatunap6793464698558791680/
Facebook:
www.facebook.com/events/515561222806514
Formularz zapisu:
forms.gle/evbbvFHGjvnfPXTN9

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!